M-Audio Axiom Air Mini 32

Splňuje mé požadavky

• několik různých typů controllerů včetně ovládání playbacku
    • malé rozměry
    • barevné podsvícení controllerů
    • automatické párování controllerů s funkcemi softwaru nefunguje, i když to výrobce slibuje. Tlačítka je nutné spárovat růčně přes nastavení softwaru (testováno s Ableton Live)

Vhodné pro skládání elektronické hudby a to včetně bicích, díky tlakovým padům. Zároveň zvládne i ovládat funkce softwaru, díky tlačítkům play, stop, record a rotorovým controllerům.

Jediný problém je, že výrobce slibuje automatické párování controllerů s funkcemi mnoha různých softwarů díky "revoluční technologii" HyperControl. Bohužel mi tato revoluční technologie nefunguje v Ableton Live a musím si tedy všechno nastavit ručně. Není to jen můj problém, nalezl jsem mnoho vláken na fórech, kde to lidi pořád dokola řeší.

Počet kláves
Dynamická klávesnice
USB

USB/MIDI keyboard Neobsahuje kódy pro sofware! M-Audio Axiom AIR je vysoce vyspělá řada klávesových kontrolerů. Díky exkluzivní technologii automatického mapování Hypercontrol a unikátnímu Ignite softwaru od AVIDu poskytuje Axiom AIR skutečně plný tvůrčí zážitek. Všechno, počínaje klávesami s velmi citlivě zpracovanou odezvou, vícebarevně podsvětlenými pady, kolébkou na tablet a dlouhými fadery konče, bylo vytvořeno pro naprosto hladkou tvůrčí práci a nerušený vývoj vašich nápadů, od prvotní inspirace až po celkové tvůrčí vyjádření. Ignite je unikátní software pro tvorbu hudby, postavený zcela od základu pro jeden cíl: podnítit váš tvůrčí potenciál. Není to další DAW s komplikovanými ovládacími prvky a spoustou menu a funkcí, které se musíte složitě učit. Ve skutečnosti to není vůbec DAW. Ignite je zcela nový druh hudebního software, který využijete zcela nezávisle na vašem DAW či jiném hudebním software. Prostě uvolněte svoji tvůrčí energii a zachyťte vaše hudební nápady, rozvíjejte písně a spolupracujte s ostatními hudebníky. Ignite je prostě jednoduchý a snadný pomocní pro uvedení vašich nápadů do života. Multi-tab rozhraníVytvářejte písně vaším způsobem pomocí nelineárního, adaptabilního SONG Arrangeru Perfektní tvůrčí společník pro jakkoliv DAW• Zachyťte myšlenky okamžitě - software automaticky mapuje mnoho populárních kontrolerů • Inteligentní MIDI technologie pomáhá při tvorbě akordů, frází a komplexních aranží • Idea Capture/Edit umožňuje zachytit nápad v jakémkoli bodu tvůrčího postupu • Rozšíření: jednoduše přidejte další Ignite Expansion Pack

2zákazníci nedoporučují produkt

• barevné podsvícení controllerů

• - M-Audio
    • - plní účel spolehlivě
    • - asi i cena
    • - velikost může být kladem i záporem

Koupil jsem kvůli potřebě mobility v určitých situacích jako doplněk k vybavení v plné velikosti, jsem spokojen.

Na tvorbu jednodušší hudby a experimentování se zvukem nebo zápis not to může dobře posloužit, ale nebudete to vnímat jako plnohodnotný nástroj.

Jinak toto zařízení samo nehraje, je to ovládání pro softwarové nástroje. (pro toho, kdo to neví)

Rychlost odezvy závisí výhradně na počítači, driveru zvukové karty (ASIO), popř. nastavení softwaru a nijak na tomto midi kontroleru.

• hračka pro děti
    • bez softwaru

jsem zklamaný z tohoto nástroje. Očekával jsem více.

Nedoporučuji

• Krásný stroj
    • Bohužel mini klávesy, ale to jsem věděl ;-)

Doporučuji.

• Pro Vaši představivost něco o Axiomu Pro, který je velmi podobný v podání Martina Jirsáka.

Zobrazit video recenzi

• , zakoupeno v muzikant.cz s.r.o.

• Rychlé odezvy
    • Jednoduché ovládání
    • Malá kompaktní velikost
    • Skvělá synchronizace s Abletonem
    • Cena? Bomba..
    • PADy nejsou tak citlivé
    • Klávesnice má pouze rychlostní senzory
    • HyperControl funguje pouze s dodaným SW

Testoval jsem cca. 2h. Za tu cenu max. spokojenost. Jen povzdech - uvítal bych více otočných potenciometrů a mohl by mít celé 3 oktávy, ale to jsem věděl.. :)