Recenze M-Audio CODE 49

• Všechny (1)
asahak
asahak

Přidáno: 25. května 2016

(Upraveno 15. ledna 2017)

• Kvalita/cena
  • Klaviatura
  • Design
  • Nic mě zatím nenapadá, ukáže čas.

Mám je sice jen chvíli, ale zatím jsem velice spokojen. Původně jsem si koupil Alesis V49, které jsem ale vrátil. Nevyhovovala mi klaviatura: za 1.) jednotlivé klávesy se mezi sebou pohybovaly do stran, 2.) jedna klávesa začala skřípat, poté se přidala další, 3.) vadila mi dynamika úhozu, 4.) odezva.

M-Audio a Alesis jsou víceméně jedna a ta samá firma a klaviatura vypadala na oko úplně stejně. Opak je ale pravdou! Musím říct, že jsem se toho bál, že jsou pouze dražší a mají více funkcí, ale i klaviatura mi přijde o třídu úplně jinde.
1.) Klávesy sice stále nemají mezi sebou stejné mezery, ale je to spíše estetický problém - toto mi nevadí.
2.) Zatím žádná z kláves neskřípe a myslím si, že ani nebude.
3.) Na Alesis mě dynamika úhozu hrozně vadila. Přišlo mi, že co tón, to jiná hlasitost. U M-Audio mi to přijde vyladěné a krásně plynule a jemně se zvýší hlasitost při úderu. S tím jsem velice spokojen!
4.) Ke klávesám mám zvukovou kartu, nicméně tu samou jsem měl i u Alesis a nemůžu si pomoct, byla tam delší odezva. U těhlech je to super!

Když to shrnu, tak na tyhle klávesy je radost hrát. Samozřejmě to stále nejsou profesionální midi klávesy, ale za ty peníze opravdu super koupě! Nedá se srovnávat s midi klávesama za pár kaček. Ten požitek z hraní je úplně někde jinde. Kdo ale neumí hrát na klávesy, je zvyklý jen klikat myší, tak mu postačí levnější.

Nevím, co dále bych ohodnotil. Líbí se mi design, vše hezky barevně svítí, poblikává, ale to je spíše detail. Napájet se dají jak přes USB, tak se dá dokoupit i adaptér. A dozadu už přeci jen něco připojíte, ne jako u těch Alesis V49, kde byly víceméně jen dvě "ďoury", co si tak pamatuju.

***************
Nyní je mám půl roku a jsem nadmíru spokojen. Doporučuji.

Kvalita provedení: Výborná