M-Audio CODE 49

Počet kláves
    Dynamická klávesnice
    Aftertouch
    USB

USB/MIDI keyboard M-Audio Code je trojice plně vybavených klávesových kontrolerů, které v sobě kombinují různé MIDI prvky pro maximální využitelnost ve spojení s vaším hudebním softwarem a dalším MIDI vybavením. Série Code nabízí spoustu promyšlených designových prvků, které oceníte při tvorbě a umožní vám dostat ze sebe to nejlepší. Keyboard by totiž neměl být překážkou stojící v cestě vaší kreativitě, ale naopak by měl být takovým prodloužením vašich myšlenek a smyslů, tlumočníkem vašich hudebních nápadů, bezprostředním a přesným. Skvělá hratelnostVšechny Code kontrolery – 25, 49 a 61 klávesové modely – mají zcela novou klaviaturu s odezvou, která je velmi čistá a přesná. Přirozeně profilované klávesy jsou citlivé jak na rychlost, tak i tlak úderu, což umožňuje přesné hudební vyjádření. Přiřaditelné kontroleryCore keyboardy jsou vybaveny vším, co potřebujete pro seriózní hudební produkci. Široký záběr přiřaditelných kontrolerů tvoří fadery, knoby, tlačítka, pady a velmi jemný pitch bend a kolečko modulace. Novinkou oproti předchozím modelům je X/Y touchpad, který umožňuje další a přímou interakci s efekty a parametry pracujících v X/Y osách. Kromě toho lze klaviaturu rozdělit do čtyř zón, což je umožňuje velmi flexibilní funkční nastavení. Lze například hrát na čtyři nástroje, kdy každý je ve své zóně, nebo zóny překrývat a nechat znít dva nástroje současně. Seriózní produkční výkonVětšina DAW používá klávesové zkratky pro vykonávání běžných úkonu (nap. přidání stopy, střih, vkládání atd.). Nyní s podporou příkazů ASCII/HID klávesových zkratek můžete mapovat tyto zkratky přímo na samotné kontrolery, což velmi urychlí a zefektivní práci na projektech. Code také podporují Mackie Control/HUI módy, takže hned po vybalení z krabice jste připraveni k práci s většinou DAW s minimálním nastavováním. Podsvícené padyK dispozici je 16 přiřaditelných RGB podsvícených rychlostně citlivých padů, takže máte hned přehled o tom, jaký pad má kterou funkci. Také tlačítka, knoby a fadery jsou barevně značené, aby bylo hned jasné v jakém módu jsou. Alfanumerický LED displej poskytuje informativní zpětnou vazbu, včetně zobrazení parametrů a nastavení. To vše přispívá k přesnému ovládání bez zmatků a omylů. Exkluzivní dodávaný softwareKomplexní softwarový balík obsahuje Ableton Live Lite, plnou verzi oceněných virtuálních nástrojů Loom a Hybrid 3.0 od AIR Music Technology, takže máte neomezený přístup k nejlepším tvůrčím nástrojům.

1zákazník doporučuje produkt

• Kvalita/cena
      • Klaviatura
      • Design
      • Nic mě zatím nenapadá, ukáže čas.

Mám je sice jen chvíli, ale zatím jsem velice spokojen. Původně jsem si koupil Alesis V49, které jsem ale vrátil. Nevyhovovala mi klaviatura: za 1.) jednotlivé klávesy se mezi sebou pohybovaly do stran, 2.) jedna klávesa začala skřípat, poté se přidala další, 3.) vadila mi dynamika úhozu, 4.) odezva.

M-Audio a Alesis jsou víceméně jedna a ta samá firma a klaviatura vypadala na oko úplně stejně. Opak je ale pravdou! Musím říct, že jsem se toho bál, že jsou pouze dražší a mají více funkcí, ale i klaviatura mi přijde o třídu úplně jinde.
      1.) Klávesy sice stále nemají mezi sebou stejné mezery, ale je to spíše estetický problém - toto mi nevadí.
      2.) Zatím žádná z kláves neskřípe a myslím si, že ani nebude.
      3.) Na Alesis mě dynamika úhozu hrozně vadila. Přišlo mi, že co tón, to jiná hlasitost. U M-Audio mi to přijde vyladěné a krásně plynule a jemně se zvýší hlasitost při úderu. S tím jsem velice spokojen!
      4.) Ke klávesám mám zvukovou kartu, nicméně tu samou jsem měl i u Alesis a nemůžu si pomoct, byla tam delší odezva. U těhlech je to super!

Když to shrnu, tak na tyhle klávesy je radost hrát. Samozřejmě to stále nejsou profesionální midi klávesy, ale za ty peníze opravdu super koupě! Nedá se srovnávat s midi klávesama za pár kaček. Ten požitek z hraní je úplně někde jinde. Kdo ale neumí hrát na klávesy, je zvyklý jen klikat myší, tak mu postačí levnější.

Nevím, co dále bych ohodnotil. Líbí se mi design, vše hezky barevně svítí, poblikává, ale to je spíše detail. Napájet se dají jak přes USB, tak se dá dokoupit i adaptér. A dozadu už přeci jen něco připojíte, ne jako u těch Alesis V49, kde byly víceméně jen dvě "ďoury", co si tak pamatuju.

***************
      Nyní je mám půl roku a jsem nadmíru spokojen. Doporučuji.