Nejnovější recenze ze sekce Midi

Ověřený zákazník Shop4djs.com Ověřený zákazník

Přidáno: 8. dubna 2016

Zakoupeno v Shop4djs.com

• navím

dobrá cena a kvalita za ty peníze

asahak asahak

Přidáno: 1. dubna 2016

• Design - vypadá kvalitně
  • Dynamika úhozu
  • Pady
  • Klaviatura

Na oko vypadají skvěle, ale klaviatura mě zklamala. Zboží jsem nakonec vrátil. Asi je to problém všech kláves této cenové relace. Klávesy se nepatrně pohybovaly do stran, ale to byl spíše estetický nedotatek. Co mi ale vadilo, tak to bylo skřípání jedné z kláves. Poté se přidala další a věřím, že by se nakonec přidaly všechny. Někomu to třeba nebude vadit, ale mně to vadilo dost. Když tento problém přehlédnu, tak se jedná o super midi klávesy za "málo" peněz. Takže i přes to doporučuji!

Akai MIDI mix

Akai MIDI mix

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. března 2016

(naposledy upraveno 15. března 2016)

Zakoupeno v Alza.cz

• Jednoduché ovládání.
  • S Abletonem, pro který je asi primárně určen funguje bezchybně
  • Komplikovanější ovládání v jiných DAW.

Pokud by chtěl uživatel ovládat Ableton, doporučil bych nákup

Přidáno: 15. března 2016

• cena, jednoduchost instalace, 32 kláves
  • méně citlivé dynamické drum pady

pro amatéry cenově dostupná a funkční záležitost

M-Audio Keystation Mini 32 II

M-Audio Keystation Mini 32 II

Přidáno: 3. března 2016

• propojení s FL Studio
  • 32 kláves
  • oktávy, knoflík
  • kvalita zpracování kláves

Za tuhle cenu pro začátek nic lepšího nenajdete :)

Akai MPK 2 MINI

Akai MPK 2 MINI

Přidáno: 25. února 2016

• Provedení,rozmístění ovládacích prvků,vzhled
  • Síla zvyku ovládání,orientace v příslušných softwarech

Tento model z Akai továrny vřele doporučuji

Novation Launchkey 25 MK2

Novation Launchkey 25 MK2

Ověřený zákazník Master Sound s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 22. února 2016

Zakoupeno v Master Sound s.r.o.

• Super

super

Novation Remote 49 SL Mk II

Novation Remote 49 SL Mk II

Ověřený zákazník dj-obchod.eu Ověřený zákazník

Přidáno: 10. února 2016

Zakoupeno v dj-obchod.eu

• kvalitni keybed, klavesy se nevyklaji
  • Ovladaci prvky citlive na dotyk
  • Hodne ovladacich prvku
  • Podlouhly display pro zobrazeni popisu cele rady
  • 2 MIDI vystupy, 1 USB vystup
  • Pady nejsou podsvicene a spatne reaguji
  • automap obcas zobrazuje na displayi keyboardy starou hodnotu a ne tu co je aktualne v DAW

Klavesy jsou to hodne dobre. Ty nekvalitni pady mi nevadi, stejne je nepouzivam. Vadi my ze automap casto neaktualizuje display na klavesach na aktualni hodnotu ktera je v DAW.

Rozlozeni klaves se mi velmi libi, joystick je lepsi na efekty nez dnes proflaknuta kolecka. X-Y pad je hodne dobra vec.

I pres vyse uvedene nedostatky jsou to nejlepsi klavesy co se daji sehnat, libi se mi ze jsou ze stare skoly - potenciomentry na leve strane. Podobne to ma KORG KRONOS. Ted se vsichni vyrobci zblaznili a davaji je na pravou stranu (akai advance 61, akai mpk 2, m audio code 61)

Samson Graphite 49

Samson Graphite 49

Ověřený zákazník MUSIC CITY Ověřený zákazník

Přidáno: 30. ledna 2016

Zakoupeno v MUSIC CITY

• Kvalitní MIDI ovladač s výbornou klávesnicí. Okamžitě funguje s aplikacemi pro Ipad.
  • Nefunguje software dodaný společně na DVD disku. Zatím jsem to nezprovoznil. Je tam nějaká chyba od NI na jejich serveru.
  • Chybí česká návod.

Produkt jsem již zkoušel v obchodě před půl rokem a s MIDI ovladačů od konkurence je nejkvalitněji provedený. Dodaný software nefunguje. Pokud máte nějakeho experta tak ať se se mnou spojí přes Teamviever 11 a upraví mi nastavení apod.
Cena i bez funkčního software je výborná.

Ověřený zákazník Kytary.cz Scalex

Přidáno: 9. ledna 2016

• Velmi dostupná cena
  • Slušné provedení
  • Velké možnosti nastavení
  • Snadná obsluha
  • Dobře umístěné ovládací prvky
  • Standardní midi protokol, takže bez problémů spolupracuje s tisíci hudebních programů.
  • Obslužný program není dodán na CD, ale musí se stáhnout z webu výrobce. Tam ale často dojde k chybě a tak jednotlivá stažení musí řešit support.

Nejdostupnější keytar na trhu. Existují profesionálnější (ale také o dost dražší) řešení, nicméně tohle je skvělý způsob, jak se s keytarem vůbec seznámit a zvyknout si na trochu odlišnou techniku hry, než je to v případě piána, varhan a synťáků.

Bezdrátový přenos dává hudebníkovi na pódiu naprostou volnost. Nástroj je lehký, takže převoz není žádný problém.

Součástí produktu není transportní obal, takže kdo často koncertuje a nechce to vozit v krabici, doporučuji dokoupit futrálek.

M-Audio Oxygen 88

M-Audio Oxygen 88

Přidáno: 4. ledna 2016

• jednoduché zapojení
  • krásný pocit z hraní a libozvučné zvuky kladívkové mechaniky
  • pevná konstrukce
  • pro někoho kdo je zvyklý na jednoduché keyboardy bomba... pro někoho kdo je zvyklý na grand piana asi pocítí že to není to pravé..

Mým přáním bylo získat klávesy na kterých bych mohl cvičit už s kladívkovou mechanikou pro lepší orientaci v trénování prstokladu. Nedá se popsat jakou výhodu má pro začínající hudebníky začít s piánem... které je lehké na údržbu (nevyžaduje ladění :D), rychlé pro zapojení, konstrukčně pevné takže to povzbuzuje pocit že nehrajete na ničem "plastovém", a pro hraní příjemné... umíte-li s hudebním softwarem s kterým lze spárovat klávesy tak získáte mocný nástroj na tvorbu hudby s vynikajícím zvukem a jednoduchou ovladatelností.

StudioLogic SL88 GRAND

StudioLogic SL88 GRAND

Přidáno: 3. ledna 2016

Zakoupeno v Kytary.cz

• Za přijatelnou cenu výborná klaviatura jejíž vlastnosti jsou srovnatelné s reálným klavírem. S pomocí dodaného SW je možno jednoduše měnit kompletní nastavení všech parametrů včetně úhozové dynamiky kláves.
  • Troj-pedál a magnetický notový držák nebyl v době koupě k dispozici.

Podle mého názoru, je GRAND dobře použitelný jak pro pódiové hraní, tak pro domácí cvičení, kde může plně nahradit akustický klavír. Jako generátor zvuku klavíru nejčastěji používám PIANOTEQ 5, který umí využít napojení více pedálů (sustain-damper, soft a sostenuto ) včetně half pedal funkce u sustain pedálu. Pomocí joystiků na GRANDu lze přímo ovládat klíčové funkce zvuku (např. Reverb, Hlasitost, atd)
Při hře není nutno na PC vůbec šahat.

Přidáno: 28. prosince 2015

(naposledy upraveno 29. prosince 2015)

Vaše zkušenost mě trochu udivuje, ale nezpochybňuji ji.
Mně to kdysi fungovalo dobře i na slabším počítači a s 2 GB RAM. Existují zřejmě ještě další faktory, které to ovlivňují....

Používám aktuálně externí profi zvukovku s vlastním ASIO, ale žádný zázračný posun nepřinesla.

(naposledy upraveno 28. prosince 2015)

Reakce na paní "doktorku" :-) Milé, přečíst si odpověď na recenzi po roce! Nuže, pani kolegyně, ASIO4ALL jsem samozřejmě zkoušel stejně jako řadu dalších věcí vč. konzultace s dodavatelem a i s dalšími odborníky z místních prodejen hudebnin a bohužel musím konstatovat, že můj závěr v recenzi povrdili (předem :-) - provozovat MIDI klávesy (controller) v online režimu bez kvalitní zvukové karty (v ceně min. jako tyto klávesy) není reálné. A pro pořádek dodávám, že počítač, který nevyhověl, bylo zařízení s i5-4570 s 8GB paměti, takže tady opravdu výkonový problém nebyl.

BTW doplním: ASIO4ALL následně pomohlo při připojení elektrického piana BDP-850 přes MIDI/USB převodník, bez něj to "nehrálo" vůbec...

(naposledy upraveno 28. prosince 2015)

MIDI controller nemá vliv na latenci / zpoždění zvuku, proto se o nárocích na hardware u kontrolerů nepíše.

Aby počítač utáhl hraní v případě slabé onboard zvukovky, stačí nainstalovat ASIO4ALL driver a nastavit ho jako zvukové zařízení v aplikaci nebo DAW, která má být používána na hraní a seřídit latenci na přijatelnou. (Různé virtuální nástroje se také mohou lišit náročností na výkon CPU, popř. velikost RAM)

Jestli je počítač dostatečný na hraní kláves v reálném čase, by se mělo zjistit už před koupí kontroleru. Když to sotva poleze, tak kontroler to nespraví ani nezhorší.

Např. v demo verzi hudební aplikace (a s nastaveným ASIO driverem) klikáním myši na klávesy přímo v softwaru lze ověřit míru zpoždění.
MIDI klávesy pouze vysílají příkazy MIDI a zpoždění bude stejné jako na to klikání myší.

Splňuje mé požadavky

Alesis Q49

Alesis Q49

Ověřený zákazník AUDIOTEK MEGASTORE Ověřený zákazník

Přidáno: 27. prosince 2015

(naposledy upraveno 27. prosince 2015)

Zakoupeno v AUDIOTEK MEGASTORE

• Pro skladani hudby naprosto dostacujici, dynamika funguje dobre. Pouzivam je pro Cubase a Kontakt.
  • Slozitejsi na pochopeni pro ty, co nevi jak na to. Uvital bychcesky navod, kde bude srozumitelne uvedeno krok za krokem popsana instalace, co je ovladac ASIO, jaky je rozdil mezi MIDI a USB pripojenim (ma oba dva konektory) a pod.

Dobre klavesy za dobrou cenu. Jde ale jen o "spinace", je nutne mit pripojen (lepe novejsi) pocitac, ktery bude generovat zvuk.

M-Audio Oxygen 61 IV

M-Audio Oxygen 61 IV

Přidáno: 27. prosince 2015

(naposledy upraveno 28. prosince 2015)

• ovládání vše v jednom pro hudební producenty
  • použitelná na live
  • M-AUDIO

Klaviatura standardní velikosti s dostatečným rozsahem pěti oktáv pro normální hraní - to bylo hlavní kritérium při výběru. Klávesy jsou syntezátorového typu. Pořídil jsem ji jako druhé MIDI klávesy pro souběžné používání v reálném čase.

Seznámit se s protokolem MIDI, nastudovat manuál, umět si vše nastavit a využít všechny možnosti klaviatury, zabere čas a bez angličtiny se to neobejde. To ovšem platí všeobecně pro tyto zařízení.

Klávesy a bicí pady jsou rychlostně citlivé, mají 7 nastavitelných křivek. Odezva různých VSTi nástrojů na stejnou křivku se může lišit. Aftertouch nebo programovatelné zóny klaviatura nemá a v této cenové relaci se ani nenabízí. K připojení stačí USB kabel, který klaviaturu i napájí. V ceně je také software Ableton Lite, AIR Workstation a synth od Sonivox.

Vypadá dobře a je poměrně lehká, proto není problém ji kdykoli opřít někam do kouta, když je potřeba uvolnit prostor.
Poměr ceny, vybavení a kvality je dobrý.

Novation Remote 61 SL MK II

Novation Remote 61 SL MK II

Přidáno: 18. prosince 2015

(naposledy upraveno 22. prosince 2015)

• Dobré zpracování klávesnice
  • AutoMap
  • Jeden z nejlepších MIDI keyboard-controlleru na trhu

Doporučuji těm, kteří hledají USB MIDI keyboard-controller s kvalitní polovyváženou klaviaturou

Novation Launchkey 61

Novation Launchkey 61

Přidáno: 18. prosince 2015

(naposledy upraveno 20. prosince 2015)

Launchkey 61 MK2:

- klávesy i pady jsou velocity sensitive = je snímána rychlost pohybu a ne síla nebo tlak
- aftertouch klaviatura nemá
- zvýšil se počet barev podsvícení (RGB)
- trochu se vylepšila spolupráce s Abletonem Live
- provedení klaviatury nadále zůstává na úrovni za 4 - 5 tisíc při 61 klávesách
- aktuálně nemá vlastní namapování pro FL Studio, mapuje se tedy jako generic controller
- už ji neutáhne iPad bez napájeného USB hubu - má vyšší spotřebu kvůli podsvícení
- došlo k výraznému zdražení oproti MK1

Klaviaturu lze doporučit. Zhoršil se poměr cena / výkon a za to ubírám procenta v hodnocení. Nová verze je zhruba o dva tisíce dražší momentálně než předchozí a vylepšení má minimum. Heureka píše ve specifikaci bludy, lepší je čerpat z webu Novation.

Zobrazuji 281 - 300 ze 404 recenzí 1...13 14 [ 15 ] 16 17...21